Friday, 31 March 2017

KDI - turundus

KDI - reklaambänner


Overlocki seadistamine


Nüüd kui KDI sai Mondolt uue overlock õmblusmasina oli tarvis see ka ilusti tööle seadistada. Kuna kõik masinad, olenevalt firmast, on natuke erinevad, siis oli KDI ostetud Juke masina seadistamisega natuke tegemist. Ka Night ei teadnud täpselt kust niidid peavad jooksma.
Uurisin õpetusi ja vaatasin youtubest videoid ja sain masina lõpuks töökorda. Hiljem kutsus Olivia kohale spetsialisti ja tuligi välja, et minu seadistus oli päris õige.
Selleks, et iga kord seadistamiseks spetsialisti ei peaks kalli raha eest kutsusma, tegin niitide jooksmisest KDI-le pildid ja printisin välja.

Müügi ja tootekataloogide koostamine

Kuna KDI-l puudusid korralikud müügi-ja tootekataloogid siis võtsin enda tööks need valmis teha. Detailne tootekataloog on vajalik nii KDI-le endale ja ka selleks, et tellija teaks täpselt mis toote ta saab ja et toodete mõõdud oleksid kindlasti paigas. Müügikataloogi valmistasin sellise, mis annab esialgse info toodetest ja ka räägib väga olulise loo kuidas KDI on saanud oma alguse ja kes neid tooteid teevad.


KDI müügikataloogi esileht

Banana Boat

Minu üks peamisi KDI-ga seotud ülesandeid oli leida neinde toodetele poed kes sooviksid KDI tooteid müüa. Käisin läbi kohalikud käsitöö turud ja otsisin internetist poode. Kampalas on käsitööpoodide kett nimega Banana Boat. Sain Banana Boati juhataja kontakti ja peale mitmeid telefonikõnesid saatsin Banana Boati juhatajale KDI toodete kataloogi. 
Juhatajale meeldisid KDI tooted ja leppisime kokku, et nad teevad esimese proovitellimuse. Vastavalt tellimusele vaatavad kuidas tooted müüvad ja siis saab juba pikemaajalise koostöö kokku leppida.
Kuna sarnaseid tooteid turul juba on, siis on väga oluline, et toodetega oleks kaasas ka lugu, kes neid tooteid valmistavad ja kuidas KDI oma alguse on saanud. 
Selleks tegime KDI naistest pildid ja valmistasime reklaamsildid toodete külge ja ka reklaambännerid mis lähevad poodi riiulitele. Päev enne minu Kampalast lahkumist saigi KDI Banana Boati tellimus valmis. Viisin tooted poodi ja juhataja lubas tooted enne üles panekut üle vaadata. Kuna mu viisa tähtaeg lõppes ja pidin Ugandast tagasi Keeniasse sõitma siis kahjuks mul ei olnud võimalik näha tooteid riiulitel. Õnneks tuleb mais soomlasest vabatahlik Maria KDI-sse appi ja tema saab ka Banana Boatiga koostööl silma peal hoida.

Vaatame koos üle Banana Boati värskelt valmis saanud proovitellimust.
Näiteid erinevatest Kitenge kangastest.

Näited osadest Banana Boati proovitellimuse toodetest.

Tootesildid

Reklaambänner

Nautisin Ugandas veedetud aega väga. Töö oli väljakutseterohke ja suutsin lühikese aja jooskul saavutada palju selleks, et KDI kui ettevõte kasvada saaks. 

No comments :

Post a Comment